GENERAL PURPOSE WIRE BRUSH
A general-purpose wire brush for cleaning and preparing hard surfaces. Used to remove rust, corrosion, paint, for welding preparation / clean-up and other general surface cleaning tasks, such as grills and BBQ’s. The narrow form enables access to hard-to-reach areas.
- Curved narrow metal body
- Plastic moulded handle
- Ergonomic grip / handle form
- Filled with steel crimped wire
- Hanging hole for storage
£14.80 Price incl. VAT: £17.76
Additional information
| Product Size | 24.8 x 8.5 x 1.9cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.103kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 32 x 10 x 3cm |
| Carton Weight | 0.136kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96039099 |
| Title | Default Title |
|---|






