ECONOMY BRUSH (1.5 INCH)
Economy brushes are best for those tasks where the brush will be rendered unusable once contaminated by the resin / epoxy / coating or where a fine surface finish isn’t paramount. Pure white bristle works well in the harshest chemicals to give good application and finish.
- 1.5 Inch / 37 MM
- Wood handle – Painted Black
- Aluminium ferrule
- Pure black bristle
£4.90 Price incl. VAT: £5.88
Additional information
| Product Size | 18.5 x 3.7 x 1.15cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.024kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 18.5 x 3.7 x 1.15cm |
| Carton Weight | 0.0245kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96034010 |
| Title | Default |
|---|








