GLUE BRUSH (3/4 INCH)
The Glue brush, also known as Adhesive, Paste & Spirit Brushes for the mixing and application of glues.
A round dowel handle with an aluminium ferule filled with natural black bristle and formed to give a flat brush head. Natural materials and finishes give the product great chemical resistance.
- 3/4” / 19 MM wide
- Aluminium ferrule
- Natural wooden dowel handle
- Black bristle
- Chemical resistant
£59.00 Price incl. VAT: £70.80
Additional information
| Product Size | 29 x 2.5 x 0.6cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.02kg |
| Qty per Carton | 100 |
| Carton Size | 29.5 x 3.5 x 2.6cm |
| Carton Weight | 0.102kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96033010 |
| Title | Default |
|---|




