COATINGS BRUSH (3 INCH), 10 pack
Professional industrial coatings brush for use with all coating types. Filled with a blend of synthetic bristles that give amazing pick-up, hold and lay-off to create the prefect finish. The brush is a quality build, generous in proportion and packed with bristle.
- 3 Inch / 75 MM
- 100% synthetic bristle blend
- American shaped plastic handle
- Designed for coatings application
- For all coating types
Data sheet available here: PPB00305 – Coatings Brush 3 Inch
£20.51 Price incl. VAT: £24.61
Additional information
| Product Size | 25.8 x 7.45 x 2.29cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.1396kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 28.5 x 28.2 x 5.5cm |
| Carton Weight | 1.663kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96034010 |
| Title | Default Title |
|---|




