STEEL WIRE BRUSH (4 ROW)
Steel wire brush (4 Row) for cleaning and preparing hard surfaces. Used to remove rust, corrosion, paint, for welding preparation / clean-up and other general surface cleaning tasks, such as grills and BBQ’s.
- 1 piece brush design
- Wooden stock / handle
- 4 rows of steel wires
- Hanging hole for storage
- Great eco credibility – no plastic!
Data sheet available here: IWI00038 – Steel Wire Brush 4-Row – Wooden
£22.30 Price incl. VAT: £26.76
Additional information
| Product Size | 29 x 5.1 x 3.7cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.204kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 33 x 5.7 x 4cm |
| Carton Weight | 0.224kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96039099 |
| Title | Default Title |
|---|




