STEEL WIRE BRUSH (4 ROW)
Steel wire brush (3 Row) for cleaning and preparing hard surfaces. Used to remove rust, corrosion, paint, for welding preparation / clean-up and other general surface cleaning tasks, such as grills and BBQ’s.
- 1 piece brush design
- Moulded plastic stock / handle
- 3 rows of steel wires
- Ergonomic grip / handle form
- Hanging hole for storage
Data sheet available here: IWI00040 Steel Wire Brush
£37.60 Price incl. VAT: £45.12
Additional information
| Product Size | 28 x 5.8 x 2.4cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.108kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 32 x 6.5 x 3.2cm |
| Carton Weight | 0.115kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96039099 |
| Title | Default Title |
|---|









