STEEL BLOCK HAND BRUSH (5 ROW)
Heavy duty, steel wire brush (5 Row) in a hand brush form with comfortable handle for cleaning and preparing hard surfaces. Used to remove rust, corrosion, paint, for welding preparation / clean-up and other general surface cleaning tasks, such as grills and BBQ’s.
- Steel wire fill
- 5 row fill pattern
- Plastic body / soft touch handle
- Scrubbing brush form
- Unique ergonomic grip / handle
£40.70 Price incl. VAT: £48.84
Additional information
| Product Size | 16 x 5.3 x 7.8cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.21kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 17.5 x 8 x 5.5cm |
| Carton Weight | 0.255kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96039099 |
| Title | Default Title |
|---|






