RADIATOR BRUSH (1.5 INCH)
Traditionally used to paint behind cast iron radiators & pipe work. Also known in the trade as Nook & Cranny, Angled Head and Dogleg brushes. The long reach plastic handle, with an angled ferrule packed with black natural bristle, helps access difficult and awkward areas. Integrated hanging hole for storage & drying.
- 1.5” / 35 MM brush
- Angled stainless steel head
- 12” / 300 MM plastic handle
- Natural bristle – black
- Hanging hole for storage
£10.80 Price incl. VAT: £12.96
Additional information
| Product Size | 35.2 x 3.73 x 5.5cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.06kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 35.2 x 3.73 x 5.5cm |
| Carton Weight | 0.06kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96031000 |
| Title | Default |
|---|




