PAINT ROLLER SET (9 INCH)
Our simple 9” paint roller set comprising of a 9” roller frame, a 9” polyacrylic sleeve and a 9” paint tray – the fundamental elements to quickly paint large surface areas.
Best used to coat / paint floors, ceilings, and walls.
- 9” Roller Set
- 1x roller frame
- 1x roller sleeve
- 1x paint tray
- Supplied nested and sealed
Data sheet available here: PKI00023 – Paint Roller Set 9 Inch
£52.40 Price incl. VAT: £62.88
Additional information
| Product Size | 36.5 x 28.5 x 8cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.734kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 36.5 x 28.5 x 8cm |
| Carton Weight | 0.734kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96034090 |
| Title | Default Title |
|---|




