LONG ROLLER FRAME (4 INCH /100 MM)
General purpose, 4” / long roller frame for use with all 4” roller sleeves and trays. Great for coating behind radiators, hard to reach places or pipework.
The handle form incorporates a moulded grip and thumb support, it is comfortable to use for long periods and is push fit extension pole compatible.
- Roller frame – long
- Fits 4 Inch roller sleeves
- 6 MM wire
- Ergonomic handle
- Push-fits to extensions poles
Data sheet available here: PPA00068 4 inch long mini roller frame Data Sheet
£12.90 Price incl. VAT: £15.48
Additional information
| Product Size | 6 x 54 x 3.5cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.172kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 6 x 54 x 3.5cm |
| Carton Weight | 0.177kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 82055910 |
| Title | Default |
|---|








