FITCH BRUSH – ROUND (SIZE 10)
Fitch brushes are useful little brushes for touching up small areas and getting into awkward nooks and crannies. A round brush (ferrule and handle) packed with natural white bristles and a natural wooden handle. The natural finishes of this brush can be classed as ‘pure’ and are less likely to cross-contaminate coatings & finishes.
- Size 10
- Ferrule diameter 12.7 MM
- Natural white bristle
- Long natural wooden handle
- Tinned ferrule
Data sheet available here: PAB00015 – Fitch Brush Size 10 (1)
£3.90 Price incl. VAT: £4.68
Additional information
| Product Size | 31 x 0.8 x 0.8cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.0086kg |
| Qty per Carton | 5 |
| Carton Size | 31.2 x 4.8 x 0.81cm |
| Carton Weight | 0.045kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96033010 |
| Title | Default |
|---|




