FITCH BRUSH – ANGLED (1 INCH)
Fitch brushes are useful little brushes for touching up small areas and getting into awkward nooks and crannies. A flat brush head packed with natural white bristles trimmed on and angle making it ideal for cutting-in. The natural finishes of this brush can be classed as ‘pure’ and are less likely to cross-contaminate coatings & finishes.
- 1” / 25 MM
- Flat brush with angled trim
- Natural white bristle
- Long natural wooden handle
- Tinned ferrule
£6.30 Price incl. VAT: £7.56
Additional information
| Product Size | 34.7 x 2.14 x 1.6cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.027kg |
| Qty per Carton | 5 |
| Carton Size | 35 x 8.8 x 1.61cm |
| Carton Weight | 0.137kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96033010 |
| Title | Default |
|---|




