FITCH BRUSH – ANGLED (0.5 INCH)
Fitch brushes are useful little brushes for touching up small areas and getting into awkward nooks and crannies. A flat brush head packed with natural white bristles trimmed on and angle making it ideal for cutting-in. The natural finishes of this brush can be classed as ‘pure’ and are less likely to cross-contaminate coatings & finishes.
- 0.5” / 12 MM
- Flat brush with angled trim
- Natural white bristle
- Long natural wooden handle
- Tinned ferrule
£4.95 Price incl. VAT: £5.94
Additional information
| Product Size | 33 x 1.7 x 1.11cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.0142kg |
| Qty per Carton | 5 |
| Carton Size | 33.2 x 7 x 11.9cm |
| Carton Weight | 0.072kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96033010 |
| Title | Default |
|---|




