ECONOMY BRUSH (2 INCH)
Economy brushes are best for those tasks where the brush will be rendered unusable once contaminated by the resin / epoxy / coating or where a fine surface finish isn’t paramount. Pure white bristle works well in the harshest chemicals to give good application and finish.
- 2 Inch / 50 MM
- Wood handle – Painted Black
- Aluminium ferrule
- Pure black bristle
£6.90 Price incl. VAT: £8.28
Additional information
| Product Size | 19 x 4.855 x 1.25cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.03032kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 19 x 4.855 x 1.25cm |
| Carton Weight | 0.0307kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96034010 |
| Title | Default |
|---|






