COATINGS BRUSH (2 INCH), 10 pack
Professional industrial coatings brush for use with all coating types. Filled with a blend of synthetic bristles that give amazing pick-up, hold and lay-off to create the prefect finish. The brush is a quality build, generous in proportion and packed with bristle.
- 2 Inch / 50 MM
- 100% synthetic bristle blend
- American shaped plastic handle
- Designed for coatings application
- For all coating types
Data sheet available here: PPB00304 – Coatings Brush 2 Inch
£12.26 Price incl. VAT: £14.71
Additional information
| Product Size | 24.8 x 5 x 2.06cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.0828kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 26.3 x 20.7 x 4.8cm |
| Carton Weight | 0.9714kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96034010 |
| Title | Default title |
|---|






