COATINGS BRUSH (1 INCH), 10 pack
Professional industrial coatings brush for use with all coating types. Filled with a blend of synthetic bristles that give amazing pick-up, hold and lay-off to create the prefect finish. The brush is a quality build, generous in proportion and packed with bristle.
- 1 Inch / 25 MM
- 100% synthetic bristle blend
- American shaped plastic handle
- Designed for coatings application
- For all coating types
Data sheets available here: PPB00302 – Coatings Brush 1 Inch
£6.13 Price incl. VAT: £7.36
Additional information
| Product Size | 21.3 x 2.54 x 1.73cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.041kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 23.2 x 12.2 x 4.3cm |
| Carton Weight | 0.4923kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96034010 |
| Title | Default Title |
|---|





