COATINGS BRUSH (1.5 INCH), 10 pack
Professional industrial coatings brush for use with all coating types. Filled with a blend of synthetic bristles that give amazing pick-up, hold and lay-off to create the prefect finish. The brush is a quality build, generous in proportion and packed with bristle.
- 1.5 Inch / 38 MM
- 100% synthetic bristle blend
- American shaped plastic handle
- Designed for coatings application
- For all coating types
Data sheet available here: PPB00303 – Coatings Brush 1.5 Inch (1)
£8.92 Price incl. VAT: £10.70
Additional information
| Product Size | 22.3 x 3.84 x 1.73cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.0622kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 24 x 16.7 x 4.3cm |
| Carton Weight | 0.737kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96034010 |
| Title | Default Title |
|---|




