COATINGS BRUSH (0.5 INCH), 10 pack
Professional industrial coatings brush for use with all coating types. Filled with a blend of synthetic bristles that give amazing pick-up, hold and lay-off to create the prefect finish. The brush is a quality build, generous in proportion and packed with bristle.
- 0.5 Inch / 12 MM
- Synthetic bristle blend
- American shaped plastic handle
- Designed for coatings app
Data sheet available here: PPB00301 – Coatings Brush 0.5 Inch
£3.65 Price incl. VAT: £4.38
Additional information
| Product Size | 19 x 1.33 x 1.08cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.0178kg |
| Qty per Carton | 10 |
| Carton Size | 20.5 x 8.2 x 2.7cm |
| Carton Weight | 0.328kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96034010 |
| Title | Default Title |
|---|






