NAIL SCRUBBING BRUSH – DOUBLE SIDED (WOODEN)
A stiff nail (double-sided) scrubbing brush for nails and hands. The high-quality wooden stock is profiled for grip and comfort & filled with white synthetic filament. One side is trimmed short for an extra firm, short scrub.
- Double-sided brush
- Wooden stock – natural finish
- Contoured stock for extra grip
- Filled with synthetic filament
- Trimmed short on one side
Data sheet available here: CHB00025 – Nail Scubbing Brush Double Sided (Wooden)
£20.20 Price incl. VAT: £24.24
Additional information
| Product Size | 9.5 x 3.7 x 4.2cm |
|---|---|
| Product Weight | 0.053kg |
| Qty per Carton | 20 |
| Carton Size | 9.5 x 3.7 x 4.2cm |
| Carton Weight | 0.053kg |
| SKU Origin | CHINA |
| Commodity Code | 96032980 |
| Title | Default |
|---|




